Výlet na Jelenec.

Ráno som sa objavil na internete, a na skype svietil slime, tak sme začali rozoberať čo dnes podnikneme, a dohodli sme že keď sme teda nezamestnaný, tak ideme na výlet na Jelenec. Svet toto nevidel, normálne v strede týždňa sa vyberieme na turistiku.

Plán bol nasledujúci:

IMGA0049Mojím autom výdeme na Veľkú Javorinu, a odtiaľ pôjdeme peši na Jelenec. Ani sme len netušili ako je to asi z Javoriny ďaleko. Ešte sme dohodli že zoberiem ICOM-a, a poskúšame zavysielať na dvojmetri.

Všetko išlo okej, o jedenástej som naložil Slimeho, ešte malá zástavka v Lidli na pitivo a proviant a pome na Javorinu. Keď sme dorazili na parkovisko, porád sme ho aj zamtili. Sak co budeme rozmýšlať. No a taký posilnený sme sa vybrali šliapať na rozhľadňu Jelenec. Od Holubyho chaty to bolo asi 2 kilometre. A my sme sa báli že to bude aj desať. Zachvíľu sme tam boli, a ja som vyliezol až hore na rozhľadnu. Chcel aj Slime, ale na prvej plošinke sa zasekol, že on vyššie nejde. Tak som zhora spravil niekoľko záberov, prehodili sme pár slov z prišlími českými turitami, a pobrali sme sa na obed na Holubyho chatu. Tam sme zmastili kozí syr a americké zemiaky. Nebolo to zlé, ale už si to nedám. Ešte sa nám čašník pochválil že to robil prvý krát, či to bolo dobré. Nakoniec sme narýchlo v aute zapojili transceiver, a poskúšali ktoré prevádzače z Javoriny otvoríme, lebo som mal o piatej zaviesť babku a dedka na oslavu k Jankovi. No slovenské prevádzače išli, ale na českú stranu to bolo hluché. Asi tomu tienila Javorina, nakolko sme boli iba na parkovisku pod chatou. A zmerali sme PSV na mojom dipóle. Namerali sme PSV 2. Nato ako som ho ladil, je to dobré. A potom už rýchlo domov…

IMGA0058IMGA0061IMGA0063IMGA0069

Článok bol zobrazený 1 363x.

Zaradené v kategórii ham a Nezaradené a všetko. Napísané 23 novembra 2009 o 20:00.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár