Zimný QRP závod

Na tento závod som spracovaval Slimeho OM4ARS asi dva týždne, že by nesedel doma a zobral aj jeho MKIIG, aby sme sa mohli zúčastniť aj 70 centimetrovej etapy. Pridal sa k nám aj Miro Muflon.

Na Javorinu sme prišli s už tradičným polhodinovým sklzom, bolo tam živo, všade lyžiari, autá, proste stred sezóny. Pôvodný plán bol vyštverať sa až k vysielaču, v ceste nám síce stála „výborne zaparkovaná“ felícia, ale to sme po malej úprave terénu zvládli. Horšie to bolo s neodhrnutým snehom, takže asi po dvadsiatich metroch sme to vzdali. Jednoducho sme sa dostali asi len 50 metrov od Holubyho chaty.

Vytiahol som notebook, transceiver, stožiar bol po minulomesačnej nehode len polovičný, teda niečo cez dva metre, a hore moja 6 prvková Yagina na 70cm. Nastavil som výkon 10W, prešiel som pásmo, a myslel som, že som zabudol pripojiť anténu, lebo pásmo bolo úplne hluché. Po nahodení trenčianskeho prevádzača, som usúdil že tam chyba nebude, a preladil som pásmo ešte raz. To som našiel SO9A a bez problémov som ho spravil. Zároveň to bol aj náš ODX. Podarilo sa nám urobiť 12 spojení, väčšinou slovenské stanice. Na OK sme boli zakrytý práve Javorinou, nakoľko sme sa nedostali až hore, ale aj tak bola účasť veľmi slabá.

O dvanástej začala „dvojmetrová“ etapa, tak som vymenil anténu za moju „Krcku“, a očakával trošku živšie pásmo. Nič také však nebolo, a v podstate som počul iba tie stanice čo na UKV. To ma znechutilo a po polhodine volania výzvy som to zabalil. Dole sme si ešte „u Picina“ dali palacinky a rozišli sme sa.

Zimný QRP závod bol prvý v ktorom som sa objavil na UKV, chodí to dobre, a tak to vypadá že si budem musieť zadovážiť nejaké SSB zariadenie na sedemdesiatku. Naproti tomu účasť v závode bola slabá, a keďže sme sa nedostali na kótu, bolo to o to biednejšie. Pridávam aj zopár fotiek zo Slimeho kukátka.Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 11

Článok bol zobrazený 1 229x.

Zaradené v kategórii ham a vkv a všetko
Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 14
. Napísané 8 februára 2010 o 23:14.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár