CQ WW 160M SSB

Minulú stredu som sa dozvedel, že cez víkend prebieha SSB časť CQ WW 160M contestu, a ja som aj tak nemal nič užitočnejšie na práci, tak som si povedal že sa ho zúčastním. Bolo mi jasné že s mojím zariadením, a skúsenosťami dieru do sveta neurobím. Skôr som chcel nazbierať skúsenosti z šírenia na stredných vlnách, a veľkých krátkovlnných contestov. Cieľ bol spraviť čo najviac krajín.
Príprava začala hneď v stredu hľadaním nejakého „contest logu“ do Linuxu. Ako klasický denník používam Xlog, ale o tom že do závodu je totálne nevhodný som sa presvedčil pri minuloročnom CQ WW RTTY conteste. Po dvoch hodinách googlenia, a inštalácii niekoľkých denníkov, som zistil, že použiteľný nieje ani jeden, čo je dosť smutné.

Tak som si napísal vlastný. Strávil som nad ním dva dni, a v piatok bol na svete použiteľný program, zo základnými funkciami ktoré som potreboval.

Požiadavky boli:  zápis údajov, CQ zóny a komentára,

jednoduché vyhľadanie stanice v www.qrz.com,

vypísanie už urobených call pri vložení časti call.

Denník zatiaľ vypadá takto:

Na zariadení som nerobil žiadne úpravy, iba som predĺžil invertované véčko na osemdesiatku o ďaľších 2×20 metrov. To som odskúšal už pri februárovej Aktivite A160. PSV sa mi podarilo vyladiť na 1,5. A pretože v pondelok je ďaľšie SSB kolo Aktivity, nechal som anténu visieť. TRX moja IC-706 zo skoro stále zapnutým atenuátorom.

Závod sa začal v piatok o jedenástej nášho času. Mal som poobednu, čiže to bolo chvíľu po príchode z práce. Zapol som rádio, na 160m bolo akési rušenie, vrčanie a praskanie. Pol hodinu po začiatku sa pile-upy na silné stanice ukľudnily, a ja som mohol začať volať. Do druhej hodiny našeho času som urobil 20 QSO. Ďalej to nešlo, tak som išiel spať s tým že som si nastavil budíka na 4:00.
Podarilo sa mi vstať po polhodine zvonenia, a do rána som mal v denníku ďalších 23 spojení. V sobotu večer ďalších 15 s budíkom zase na štvrtú. Aj sa mi podarilo vstať, ale na pásme to len vrčalo a chrčalo a nikto ma nepočul. Tak som to vypol, vyspal sa a išiel do Dubnice.
Spolu som urobil 58 QSO z Európy, konkrétne SP, DL, HB, OE, S5, 9A, EA, LY, OK, UR, HA, UA, OM, YO, G a E7. Zelené krajiny na obrázku som urobil, červené nie.

Zistil som, že stošesdesiatmetrový band je pásmo, kde nikto nikoho nepočuje :-), ale aj tak to bola zábava a určite sa zúčastním CQ WW 160m contestu aj nabudúci rok, s cielom urobiť viac krajín.


Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 11

Článok bol zobrazený 1 757x.

Zaradené v kategórii ham a kv a všetko
Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 14
. Napísané 2 marca 2010 o 20:21.

3 komentáre

3 komentáre

 1. Blahoželám k pekným spojeniam. A ako budeš riešiť dilemu tento víkend? 1. subregionál na VKV versus ARRL DX contest na KV …

 2. Skutočné pekné vedieť, že tento závod zo Slovenska sme išli viacerí, dúfam, že pošleš aj denník !!!

 3. Daniel, ako som uz viac krat povedal,radost citat tie
  tvoje komentare,ale hlavne to tvoje nadsenie pre
  zavodenie,len tak dalej.Nie je dolezite zvitazit,ale
  zucastnit sa.Samozrejme,ze vitazstvo vzdy potesi!

  Ahoj Palo


Napíš komentár