OMAC 4/2010

Aprílový activity contest som mal v pláne vyskúšať ísť čo najdlhšie na výzvu. Rádio som zapol pár minút pred závodom, prehodil pár slov zo Števom OM7KW, a po začiatku som si chcel hneď nájsť fleka niekde pod 3770kHz.
No tam už bolo plno, a tak som ladil dole až som sa zastavil na 3708kHz, kde bolo voľné miesto, a spustil som výzvu. Protistanice boli stále, a ja som rozmýšľal prečo sa mi tak zle píše do denníka. Až potom som zistil, že som si zabudol pripojiť do notebooka externú klávesnicu. Tak som počas volania výzvy ešte hľadal, a pripájal klávesnicu. Malý problém sa vyskytol, keď som v najväčšom pile-upe zle zapísal značku, a kým som to v logu opravil, stanice boli preč. Inak išlo všetko hladko, a na výzvu som išiel asi do 50. minúty. Potom som ešte preladil pásmo, a urobil niekoľko staníc ktoré som nemal.

Závod som končil zo 74 QSO, čo je môj druhý najlepší výsledok, no počul som niekoľko značiek, ktoré som v logu nemal. O 8. hodine som vypol rádio, naštartoval voz, a frčal na Rematu…

QSO: 74
NÁSOBIČOV: 25
CHÝBAJÚCE NÁSOBIČE: X
———————————————
SPOLU BODOV: 1850

Článok bol zobrazený 1 305x.

Zaradené v kategórii ham a kv a všetko. Napísané 12 apríla 2010 o 21:49.

2 komentáre

2 komentáre

  1. Dano gratulujem,, len jedna škoda je, že na REMATU ste dorazili aj zo Slimem práve, ked´ sme mi odchádzali 🙂

  2. Ďakujem, čítal som článok o stretnutí Remata na tvojej stránke. Škoda, snáď nabudúce si podáme ruku…


Napíš komentár