CQ-M International DX Contest

Závod mieru som pôvodne plánoval ísť iba v kategórii 1 pásmo, a to 80 metrové. No keď som pár hodín pred začiatkom kontestu videl ako sa pekne otvárajú pásma 15 a 10 metrov, vedel som že to nevydržím. Takže z jedného pásma bola nakoniec kategória SOAB LP SSB – všetky pásma, výkon do 100W, SSB.
Závod odštartoval o 14. nášho času, a ja som začal vyzobávať stanice na horných KV pásmach. No nebolo ich moc, hlavný provoz bol na 20m, kde ja nemôžem. Za 2 hodiny som urobil iba 8 QSO z toho 2 na 10m. Keďže som bol akýsi zničený, išiel som si pospať.
Rádio som opäť zapol pred desiatou večer, kedy sa stanice presunuli na 80m. Ťahal som presne do druhej, kedy som urobil šesdesiate spojenie. Na výzvu to nešlo, stanice pribúdali pomaly, i keď stále sa objavovali nové. V nedeľu som opäť vysielal na 15m už o deviatej ráno, bolo tam dosť staníc, a ja som urobil ďalších 31 spojení. Asi hodinu pred koncom kontestu sa pásmo zavrelo, takže som to uzavrel s 92 QSO, 23 násobičmi a 4301 bodmi. V závode bolo počuť najmä ruské stanice, ale urobil som dosť značiek aj z Európy.

Článok bol zobrazený 1 215x.

Zaradené v kategórii ham a kv a všetko. Napísané 19 mája 2010 o 11:31.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár