Sobotný portable Bororo na Veíkej Javorine

Pri odjazde z ham stretnutia Borovce sme osátdka vozu (teda ja, Slime a Biadzi) rozmýšľali čo podnikneme v popoľudňajších hodinách. Niekto navrhol aby sme išli niekde portejblovať, a keďže som mal v sebe pivko kývol som. Po chvíli prehovárania sme spracovali aj Slimeho, takže ostávalo už iba dohodnúť miesto. Nakoniec sme sa zhodli na Veľkej Javorine. Mne sa tam síce moc nechcelo, lebo som vedel že tam pôjdem na druhý deň na prevádzkový aktív, no súhlasil som.
Po ceste sme sa ešte zastavili v Považanoch kde som nahádzal do kufra zariadenie, FT-817, CB staničku Hygena 707, nové laminátové teleskopy čo som si minulý týždeň zadovážil od OK5IM, 500 metrov zamotaného drôtu čo som kúpil za výhodnú cenu na burze v Borovciach, a samozrejme CB anténu – polku.
Po príchode na kótu sme začali stavbou CB antény, ale rýchlo sme sa zasekli keď Biadzi zistil že som zobral iba prvý diel, a zbytok sme zabudli doma. Nasledovala improvizácia typu predĺženie laminátovým teleskopom, a drôtom.
Ďalší plán bol postaviť Ground Plane na 80m z nového teleskopu (a drôtu z Boroviec, ktorý Slime za neustáleho šomrania rozuzloval), no pretože som ešte nemal laná na ukotvenie, a vo vetre sa dosť ohýbal, tak som to neriskoval, a postavili sme invertované véčko zo spodných asi šiestich článkov teleskopu, a spustených srôtov k zemi.
Pri dokončovaní nás prekvapil príjazd auta s anténami na streche. Po zoznámení sme zistili že je to Milan OM3TZO. Obojstranne sme si predviedli zariadenia a antény, a urobil som si spojenie na 10m na jeho mobilnú KV anténu pre pásma 20m a vyššie.
Potom sme si išli každý po svojom, my sme vysielali na CB a 80m, a Milan na VKV. Aktivita nebola veľká, no pár spojení sme urobili.

Keď slnko začalo klesať, začali sme baliť a poberať sa domov. Bolo to zas jedno pekné popoľudnie strávené s rádiom na Veľkej Javorine…


Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 11

Článok bol zobrazený 1 997x.

Zaradené v kategórii cb a ham a kv a všetko
Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 14
. Napísané 22 júna 2010 o 18:24.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár