CB poľný deň 2012

Na CB stretnutí v Partizánskom sme sa zúčastnený členovia expedície Bororo dohodli, že poľný deň pôjdeme, no iba v odpočinkovom štýle.

Poňali sme to ako opekačku s CB staničkou a QTH sme si vybrali Inovec. Či už preto že je to dobrá kóta pre spojenia zo slovenskými stanicami, alebo preto že je zhruba na polceste medzi Dubnicou kde býva jedna časť expedičného týmu, a Hôrkou kde býva druhá časť. Výborné je tiež, že vedie asfaltka až na vrchol. I keď zákaz vjazdu nás nepustí autom až hore, no v noci sa dá nenáročne s čeľovkou na hlave zísť dolu, a vyspať sa doma v posteli.

Ja (Dano DCA) s Lenkou Hôrka sme klasicky nestíhali dohodnutý čas, a zbytok týmu, teda Slime Dubnica, Muflón Dubnica, Elektrón Kvášov s manžeľkou a dcérami nás už čakal na Inoveckej chate pri kofole. Po krátkom zvítaní sme teda začali výšľap na kótu.

S rastúcou nadmorskou výškou otázky typu „a ako je to ešte ďaleko“ pribúdali a kočár s najmladšou účastníčkou Martinkou oťažieval. Keď sme dorazili na miesto, už asi hodinu bežal závod.

Anténu polku sme rozložili za pár minút, a keďže stožiar sme nemali, položili sme ju iba na konáre blízkeho smreka. Staničiek sme mali niekoľko, no vytiahli sme Elektrónovho Cockera 80. Na tejto mašinke sa dá prepínať výkon, a keďže 1,5 Wattu úplne stačí, a čo sme počuli to sme aj urobili, celú dobu sme išli s týmto zníženým výkonom.

Postupne sme sa striedali pri mikrofóne, a ostatný si opekali a vychutnávali špekáčiky zo zeleninou. Okrem Slimeho. Ten iba opekal ale nevychutnával. Všetky mu totiž popadali do ohňa :-).

Výborné bolo tiež hrozno od Muflóna, či slané pečivo a domáce BB keksy od Majky.

O denník sa starala Lenka, čiže konečne sa to dá aj prečítať. Dokonca po absolvovaní prednášky o CL6 na hvezdárni v Partizánskom sa postarala aj o prepis do počítača, za čo má aj touto cestou veľkú pochvalu.

Po ôsmej hodine sa časť týmu s deťmi rozlúčila, a pobrala sa domov. My ostatní sme pokračovali ďalej, a asi o trištvrte na jedenásť sme to okrúhlym tridsiatym spojením ukončili, pretože Muflón už driemal na ľavičke v horizontálnej polarizácii. Zostup k Inoveckej chate nám trval asi hodinu, poháňali nás zveri šuchotajúce v lese. Tam sme sa rozlúčili, a pobrali sa každý iným smerom. Ďakujem všetkým čo sa nám ozvali za spojenie, žiadne veľké DXy sa nekonali, no odskúšali sme si ako to chodí zo skoro QRPP výkonom, a teším sa na ďalšie akcie s CB staničkou v ruksaku. 73!

 


Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 11

Článok bol zobrazený 2 088x.

Zaradené v kategórii cb a ham a Nezaradené a všetko
Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 14
. Napísané 30 augusta 2012 o 10:00.

4 komentáre

4 komentáre

  1. Dano, pekný portejblík, s kočiarom až hore – super výkon! Škoda že som vás nezachytil, bol som v éteri od 22:00, nejako sme sa minuli. 73

  2. no milé Danuško 🙂 už sa teším nabudúce :-*

  3. Dievčatá a chalani , som na vás pyšný pre vašu vytrvalosť a odbornosť ktorú preukazujete a šírite aj vdaka svojím ženám . Vďaka vám som si pripomenul naše začiatky CB , ktoré boli jednou nádhernou etapou v mojom živote. Pozdravujem vaše manželky a frajerky a samozrejme aj vás . S pozdravom KADO.

  4. Marco Dubnica apr 2nd 2013

    Velmi pekne ste to spravili a na to že tá anténa bola rovnako upevnená ako u teba tak aj u mňa, tak ten report a ten výkon boli uctihodné


Napíš komentár