Aktuálne skóre v conteste online

Tím R4W vytvoril a spravuje stránky http://cqcontest.ru, kde sa dá pozrieť aktuálne skóre staníc priamo počas prebiehajúceho závodu. Samozrejme stanica ho tam musí poslať. Väčšina veľkých závodných logovacích programov to vie robiť automaticky.
Do práve prebiehajúceho CQ 160m contestu som N1MM nakonfiguroval aj ja, takže ako sa mi darí môže sledovať ktokoľvek. Stačí si v prehliadači otvoriť http://cqcontest.ru. Údaje sa aktualizujú každých 5 minút.

Na stránke sú stanice prehľadne usporiadané do kategórii, a pri každej sa zobrazuje celkové skóre, počet spojení a násobičov, počet spojení a násobičov na jednotlivých pásmach, čas poslednej aktualizácie, a program z ktorého to bolo odoslané.

Konfigurácia N1MM je veľmi jednoduchá:
V menu N1MM klikneme na „Config“ a „Configure Ports, Telnet Address, Other“. Otvorí sa nám konfiguračné okno, ktoré každý užívateľ N1MM dobre pozná.
V záložke „Other“ zaškrtneme „Start Contest Reporting Aplication“. Ak zaškrtneme políčko „Exclude band breakdown“, log bude zasielať iba skóre a celkový počet QSO a násobičov. Políčka pre jednotlivé pásma potom budú prázdne.

Potvrdíme tlačidlom „OK“, a otvorí sa nám nové okno. V jeho setupe sa dá nastaviť interval aktualizovania údajov, ostatné polia nemeníme. Ja som musel ešte reštartovať log N1MM, až potom to začalo odosielať…

 


Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 11

Článok bol zobrazený 1 422x.

Zaradené v kategórii ham a kv a Nezaradené a vkv a všetko
Warning: Use of undefined constant � - assumed '�' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/0/d/0da6a856-fdf9-44ea-9da4-71796784cf71/marallo.sk/web/wp-content/themes/sliding-door/single.php on line 14
. Napísané 24 februára 2013 o 21:57.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár