Pretek k výročiu SNP 2011

Závod som išiel z Hôrky, v sobotu večer som s Lenkinou pomocou a pod rúškom tmy natiahol z balkóna na strom a plot invertované véčko. V obyvačke som rozložil FT-817, písanku, pero a v kľude som išiel spať.
Ráno sa budík rozkričal o trištvrte na šesť, vstávalo sa mi síce ťažko, ale podarilo sa. Podmienky boli dobré a spojenia začali pribúdať. Keď som na stanicu volal sám obvykle ma zobrala na prvé zavolanie, niekedy som musel opakovať značku. Ak nás volalo viac, musel som počkať kým spraví ostatné stanice, a keď som ostal sám, mohol som volať. Na konci prvej etepy som mal v logu 18 spojení z osemnástich rôznych PSČ. Nasledovala krátka prestávka, a išlo sa do druhej etapy.
Tam som robil obvykle tie isté stanice ako v prvej, no bolo aj zopár nových. Na niektoré som si musel dosť dlho počkať, bol na ne hotový pile-up. Pred pol ôsmou je na pásme už akosi tesno, aj ostatný sa sťažujú na QRM. Do konca druhej etapy sa mi podarilo 19 spojení, a okres Dunajská Streda sa mi opakoval, takže 18 násobičov. Z toho vychádza spolu 6660 bodov.
Počkáme si na vyhodnotenie, bol to môj prvý pretek s QRP výkonom, a dá sa to. Dopočutia na pásme…

Článok bol zobrazený 1 721x.

Zaradené v kategórii ham a kv a všetko. Napísané 22 augusta 2011 o 16:03.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár