Éter bez hraníc 2013

Meteorológovia sľubovali že tento ročník EBH bude v znamení dažďa, no nakoniec nám nespadla ani kvapka. Žiadne špeciálne prípravy neboli, prihlášku sme posielali 1. februára, a ako kótu sme nahlásili osvedčenú Chmeľovú s nadmorskou výškou 925 m.n.m, v štvorci JN99BB. Technické zmeny a vylepšenia neboli, aj keď sa rysoval hlasový dávač – ten som nestihol dokončiť do použiteľnej podoby, a úspornejšie LED osvetlenie. Tu čakám na integrovaný obvod, tzv. LED driver. Zo strachu pred zlým počasím sme dokonca nebrali ani smerovku.

ebh2013_team Team expedície Bororo

Z Dubnice sme sa vymotali okolo 16-tej hodine ja, Lenka, Muflón, Majlo, a tento rok zostavu obohatil Krpatý Dubnica, ktorý dorazil až z ďalekého Berouna. Slime zlyhal, a nezúčastnil sa. Ako šerpovia sa tiež osvedčili synovec Dominik, neter Dianka a moji rodičia.
Asi po hodine sme z vyplazeními jazykmi (inak sa tam ani vyliezť nedá) dorazili na kótu, a pustili sa do budovania qth. Všetko išlo bez problémov, akoby nás po toľkých rokoch už nemohlo nič zaskočiť. Pri montáži antény sme zabudnuté úchyty nahradili univerzálnymi sťahovacími šnúrami, ktoré sa už toľkokrát osvedčili. Natiahnuť koax, zostaviť „stôl“ a zariadenia, zakryť pracovisko voči nepriazni počasia, nanosiť drevo na oheň. Pár minút pred začiatkom závodu bolo hotovo.

ebh2013_vyhladVýhľad z Chmeľovej smerom na Dubnicu…

Pri mikrofóne a denníku sme sa striedali ja, Krpec a Majlo, spojenia išli jedno za druhým. Večer nás prišiel pozrieť aj Elektrón, a tak sa mu zaľúbilo že ostal do rána. Priniesol aj batérie, bez ktorých by sme boli stratený. Do polnoci sme mali zapísaných 85 spojení, potom to už išlo pomalšie, a o tretej som aj ja ako posledný pri zmysloch zadriemal. Zima bola poriadna, 9 stupňov a vietor ktorý sa stále zväčšoval. V duchu som ďakoval Lenke ktorá si presadila že berie teplý spacák no nakoniec hore nespala. Z príjemných 35 stupňov ktoré som mal vo vnútri som rozmýšlal aká musí byť zima ostatným, ktorý majú iba deku :-).

ebh2013_antena

Občas keď ma tlačila baterka, ktorú som mal pod hlavou ako olovenný vankúš som sa prebudil, a prešiel pásmo či nezačujem niečo čo nemáme v denníku. O piatej sa nám tak podarilo urobiť Honzu Sosnová na Klínovec, čo robí rovných 400km a najdlhšie spojenie. Plnohodnotnú prevádzku sme obnovili o šiestej, keď začalo nesmelo vykúkať slnko.
Po ukončení závodu sme čo najrýchlejšie zbalili, a pracovisko a okolie uviedli do pôvodného stavu. Komplikoval nám to silný vietor. Pri skladaní antény zo strechy sme mali dvaja čo robiť, a Muflóna s Majlom skoro odfúklo na Moravu pri skladaní celtovej plachty. Nakoniec to ale dopadlo dobre, a my sme bez újmy na zdraví a majetku zišli do dediny. Ďakujeme všetkým za spojenie a tešíme sa na ďalšií CB závod ktorého sa zúčastníme.

ebh2013_vysielam

Článok bol zobrazený 1 388x.

Zaradené v kategórii Nezaradené. Napísané 25 júna 2013 o 9:28.

Zatiaľ nekomentované


Napíš komentár